דימוי גוף נשי - הלבשה תחתונה

צילומים: שי יחזקאל

מסקר שנערך בחו"ל עלה כי נשים שלובשות סט תואם של תחתונים וחזיה הולכות יותר זקוף, מרגישות נשיות ותופסות את עצמן כנחשקות יותרכשרק הן יודעות מה יש מתחת לבגדים. 


אם בשנות ה-70 הקאפ הכי גבוה היה קאפ C והממוצע העולמי היה 75 B לאורך השנים  מבנה הגוף הנשי השתנה הן בשל ההורמונים שנשים לוקחות והן בשל שינויי תזונה וכיום מידת החזיה הממוצעת בעולם עומדת על 80 D . ניתן למצוא חזיות גם בהיקף 110 וגם קאפ K, יש מענה לטווח מידות רחב וכיום כל אישה יכולה להתאים לעצמה חזיה ותחתונים ולבוא לידי ביטוי, לחוש הכי קרובה לעצמה , הכי מטופחת ומושקעת והכי נינוחה. 

אם כן, מהי השפעתה של ההלבשה התחתונה על דימוי גוף של נשים וכיצד היא מהווה ביטוי לקול הנשי על אף שהיא מתחת לבגדים? לדברי  קארין דניאלי מנהלת מוצר במותג ההלבשה התחתונה היוקרתי JACK KUBA: 

"חזיה ותחתונים לרוב לא רואים רק האישה יודעת מה היא לובשת מתחת לבגדים, זה מעיין סוד שלה עם עצמה. כשהיא לובשת משהו שנוח לה, איכותי, שטוב לה איתו, יפה היא מרגישה יותר טוב ומתנהגת אחרת, יותר בבטחון , בנשיות.ההשפעה של הלבשה תחתונה על דימוי גוף וביטחון אצל נשים גבוהה ושורשיה עמוקים. היא מתחילה כבר בתקופת הנערות כשהילדה הופכת לאישה וגופה מקבל את הקימורים, החזה מתחיל להתפתח. אנו נבחין כי נערות עם חזה גדול מנסות לטשטש את מראה החזה, פעמים רבות הן הולכת מכופפת אן עם בגדים רחבים כדי לטשטש, נמנעות משיעורי ספורט בביה"ס כדי שהחזה לא "יקפוץ" בזמן פעילות גופנית וכו , הדימוי העצמי שלהן כבר מתחיל להפגע . 


כנ"ל נערות עם חזה קטן שדווקא מנסות לשוות לו מראה גדול יותר באמצעות ריפודים שונים כדי להעלות את הביטחון עצמי, המקובלות החברתית והגאווה בגופן. כבר בגיל הזה אנו רואים את ההשפעה הניכרת של התפתחות הגוף על הבטחון העצמי וההרגשה הכללית. לכן , כבר בתקופה הזו חשוב להתחיל לפתח מודעות להלבשה תחתונה איכותית למשל באמצעות חזיה טובה שגם אוספת, גם תומכת וגם מורידה לחץ מהכתפיים ומהגב . היא מטפחת את הביטחון העצמי של הילדה שמתגבש בתקופה זו וילווה אותה לאורך כל חייה.  אלו עם החזה הקטן מגלות בגיל הזה הזה את עולם הנשיות וגם כאן הלבשה תחתונה איכותית ויפה תגרום להן לבטחון למשל תסתיר פטמות שמתחילות לבלוט או שדרך הגופיה תבצבץ חזיה שמתאימה לגיל, כל אלו יעצבו את הבטחון הנשי בנוגע לגוף שיילך וישתנה עם השנים תדירות.


במהלך חיי האישה החזה הוא האזור שמושפע הכי הרבה מהתהפוכות הרבות שהגוף הנשי עובר: הריונות, לידות, הנקות, עליה וירידה במשקל, שינוי מסת שריר, מכיוון שזוהי רקמת שומן השד זקוק לתמיכה מירבית וזה תקף שבעתיים עבור נשים עם חזה גדול וכבד. אלו מהן שמשקיעות בחזיה טובה ואיכותית מרגישות את ההבדל גם בגוף והולכות יותר זקוף, סובלות פחות מכאבי כתפיים וגב , ההרגשה הכללית שלהן משתפרת ( חזה יכול להגיע למשקל של כמה קילו טובים, שאין להם שום תמיכה למעט החזיה). לכן גם חשוב לעבור התאמה מקצועית שכוללת מדידת היקף הגוף והתאמת הקאפ לתמיכה מקסימלית. גם לתחתונים תפקיד מרכזי, במיוחד בתקופת המחזור אנו רואים שנשים חוות ירידה בהרגשת הנשיות והבטחון העצמי , הן חוששות מזמן החלפת הטמפון/ תחבושת ואיפה תחליף וגם שהמחזור יתפוס אותה בהפתעה באמצע הקניון למשל. הפתרון הכי חדשני הוא תחתוני המחזור שהם תחתונים רגילים, המשלבים שכבות נסתרות המעניקות הגנה מקסימלית ומחליפים את התחבושות והטמפונים. הם מיועדים לשימוש חוזר (לאחר השימוש שוטפים תחת הברז, מכבסים במכונה ומשתמשים שוב).  


JACK KUBA  השיקו בימים אלו קולקציה חדשה של תחתוני מחזור המשחררים מכל תלות ומעניקים הרגשת בטחון וחופש, ללא דאגות גם בימי מחזור הכוללים אימוני ספורט, כשמתחשק ללבוש לבן וכו. תחתוני המחזור שבקולקציה נוחים, איכותיים, אופנתיים, אקולוגים ומנטרלי ויכולים ללוות את האישה בכל שלבי החיים גם אחרי לידה, כהגנה מדליפת שתן וכו'. 

 

טרנדים בהלבשה תחתונה: אם בתקופת הקורונה שהתאפיינה בהסתגרות בבית, במצב רוח ירוד לרוב, בחוסר וודאות וכו נשים רבות עברו לגוזיות ותחתוני סבתא, אחרי הקורונה אנו עדים לשינוי דרסטי, הנשים מפצות את עצמן  ומחפשות את הזוהר, הגלאם: תחרות, גזרות סקסיות, צבעוניות מגוונת , בדי לורקס נוצצים, בדי רשת, בדי טול, תחרות, סאטן, משי, קטיפה כל מה שלא לבשו שנתיים. הן רוצות לחזור לחוש נחשקות ונשיות בעיקר בעיני עצמן וזה ממחיש את המשקל רב העוצמה שיש להלבשה התחתונה על הנפש , ההרגשה ואפילו על ההתנהלות של כל אישה".אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

NowTrendy@Instagram