טיפוח השיער לאחר עונת הקיץ


הסתיו והחורף הם ללא ספק  זמן טוב לשקם את השיער מנזקי הקיץ. שמש, חום, כלור של בריכה ומלח הים, החלקות השיער וכו' פוגעים בשיער ומותירים את חותמם כשיער יבש, פגום, חסר ברק וחסר חיות. 

אבחון השיער הוא המפתח לשיקומו! ודבר ראשון יש להבחין אם השיער יבש,  או שביר ופגום. האבחון חשוב לטיפול המדויק לסוג השיער ובחירת המוצרים מאוד חשובה לקבלת תוצאה מדויקת!

מעצבי השיער פיל & ג'ו שגרירי המותג קרסטס מסבירים כיצד ניתן לאבחן את סוג השיער: 

שיער בריא - הינו שיער בעל גמישות גבוה, ברק ונעים למגע, לא ניתן להבחין בקצוות מפוצלים, מאוד חשוב לדעת ששיער בריא תלוי גם בקרקפת בריאה לחלוטין. חלקו החיצוני של השיער אטום במעטפת המגנה עליו, מה שמשפיע על נראות השיער מעניק לו מראה מלא ברק ובריא. מתחת למעטפת השיער נמצא השומן הטבעי "ליפיד" המופרש מהקרקפת והוא המספק לשיער הגנה ומראה בריא.
כששיער בריא עובר תהליכים כימיים מעטפת ההגנה שלו נפתחת והשיער מאבד את הליפיד החיוני לו. אך, פעולה חד פעמית וקצרה לא בהכרח יגרמו נזק.

שיער יבש - מאובחן בחוסר ברק, מגע יבש, אפשר להבחין בו חוסר גמישות לחלוטין וכדוגמה ניקח למשל שיער מתולתל: התלתלים בשורש נראים יפים ומוגדרים אבל בקצוות אפשר להבחין חוסר גמישות מוחלט והתלתל נהיה פתוח מאוד (כמעט ישר) וגם המון קשרים בשיער נוצרים בגלל חוסר לחות ויובש יתר. וזאת, כתוצאה מחוסר טיפול עקבי. השיער מאבד את הלחות והשומנים החיוניים לו. מראה שיער יבש סובל ממעטפת חיצונית פתוחה ובכך, גם נאבד את הלחות והשומן הטבעי. השיער יראה חסר ברק ודהוי.

שיער שביר ופגום - שיער פגיע מאוד, חלש, שביר ויבש. ולכן, יש להימנע מפעולות אגרסיביות שיחמירו את מצבו. חשוב, לטפל ולשקם את מבנה הפנימי של השיער. שיער פגום קורה מכמה סיבות: כלור בבריכה, מים קשים בישראל, שמש,  פגיעה כימית, אבחון לא נכון לגבי התוצאה הרצויה, בחירת חומרים חזקים מדי או לא מותאמים לסוג השיער וזמן המתנה ארוך מדי שבו החומר הכימי ( צבע, הבהרה) ישב על השיער, חשיפת השיער לחום גבוה מדי כגון מחליק, פן או בייביליס ללא חומר מגן תרמי וקצוות שלא נגזרו זמן רב מידי ( פיצולים ‏מופיעים ובגללם השיער נהיה יותר דליל בקצוות).

טיפים לטיפול בשיער:

- חשוב! להימנע משימוש במוצרים שלא מתאימים  לסוג השיער ולבעיה. כתוצאה מטיפול שאינו מתאים לשיער, מעטפת השיער מאבד את הלחות ויינזק אף יותר. 

- מומלץ להתייעץ עם מומחה שיער שזה בהחלט יחסוך המון זמן והמון בעיות מתמשכות.

- חשוב להמעיט בשימוש במחליקי שיער ופן במהלך טיפול בשיער. 

- בכל חפיפה השיער מאבד את חומרי ההזנה שלו. מומלץ להזין אותו אחרי כל חפיפה בחומרי הזנה מותאמים לו. באמצעות הזנה עקבית הנכונה לשיער. השיער יבריא מהר יותר.

- מומלץ להימנע מטיפולי שיער כימיים אגרסיביים הפוגעים בשכבה הפנימית של השיערה וגורמים לה להיחלשות.

- חשוב לטפח את השיער עם תכשירי טיפוח חיצוניים המספקים הזנה והגנה לשיער. כמו: שמפו ומסכה הנכונים לסוג השיער, סרום ולחות. 

- מומלץ לגזור עד לאורך בו השיער פגום ושבור או מפעם לפעם לגזור קצוות ולרענן את מראה השיער. לטפח את הצמיחה המתחדשת.

- מומלץ להשתמש בשמפו ומסיכה משקמים, המיועדים לשיער פגום ו/או לקצוות מפוצלים. בחרו מוצרים שמכילים סרמידים, המסייעים בחיזוק ושיקום סיב השיערה. מוצרים העוטפים את סיבי השיער במעטפת הגנה משקמת, וכן מוסיפים לו את ההזנה הדרושה לו. 

- בסתיו ובחורף עולה השימוש במייבשי שיער ומחליקים למיניהם. יש להגן על השיער מפני השימוש התכוף. על שיער רטוב ולפני הייבוש, יש להשתמש בספריי או בתרמיק - קרם הגנה מחום, שימנע שבירת שיער וכן נזק מצטבר. 

- בנוסף, בחורף  השיער מתאפיין בחשמל סטטי רב יותר ודורש לחות רבה יותר. סרום הוא מוצר חובה על מנת להפחית את ה"פריז" ולמנוע שבירה. ניתן למרוח מספר טיפות של סרום על שיער יבש לפני שיוצאים מהבית.
מותג הטיפוח לשיער קרסטס מציע  את סדרת הטיפוח רזיסטנס תרפיסט המעניק חיים חדשים לשיער. מוצרי הסדרה ממוקדים  לשיקום שיער פגום ומיועדים לבניה מחודשת של סיב השערה שנפגע ונחלש.  סדרת תרפיסט הכוללת שמפו, מסכה ודאבל סרום,   משקמת ומשחרת את חוזק השיער. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

NowTrendy@Instagram