הגרביים של דין דיאגנוסטיקה - טכנולוגיה פורצת דרך בעולם הספורט


רוב העוסקים בספורט לא מודעים לכך שהגרביים הם הפריט המשמעותי שיכול להשפיע על ביצועים, לשמור על בריאות כף הרגל, למנוע פציעות ולסייע בהתאוששות מהירה יותר לאחר ביצוע פעילות גופנית. ״הגרביים, הנעליים וניהול עומסים חשובים לשיפור הביצועים של המתאמן״ אומרת מאיה ברוק, פיזיותרפיסטית בעלת רקע וניסיון בשיקום ספורטאים לאחר פציעות. 


בזמן פעילות מאומצת ולאחריה מתקיימת זרימה מוגברת של דם מועשר בחמצן אל השרירים כאשר תפקיד הוורידים הוא לסלק את הפחמן הדו חמצני והפסולת מהתאים אל הלב. שרירי האיבר (למשל שוק או ירך) מתכווצים ומסייעים לורידים בתהליך הזרמת הדם. גרביים המפעילים לחץ משפרים את זרימת הדם ובכך מסייעים בשיפור הסיבולת, הביצועים, בהפחתת עייפות ובהתאוששות מהירה יותר. בחירת הגרביים הנכונים חשובה בכל ענפי הספורט: הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, כדורגל, כדורסל, פילאטיס, יוגה ולמעשה עבור כל פעילות או אימון.

הפיזיותרפיסטית מאיה ברוק מסבירה כיצד יש לבחור את הגרביים המתאימים: "לפני הכל, חשוב להבין מה אנחנו רוצים להשיג מהפעילות גופנית ואילו קבוצות שרירים אנחנו מתכוונים להפעיל. בכל פעילות גופנית מתקיימת הפעלה של קבוצות שרירים שונות ולכל אחת מהן דרישות מטבולית אחרות. למשל, בריצה מופעלים בעיקר שרירי השוק, ולעומת זאת, ברכיבה על אופנים נרגיש בפעילות של שרירי הירך כאשר שרירי השוק רק תומכים בפעולה. בהתאם לכך, יש לבחור סוג גרביים מתאים שיסייע במניעת פציעות ואף ישפר את הביצועים של המתאמן".


ניתן למצוא כיום בשוק סוגים שונים של גרביים, החל מגרבי כותנה המעניקים בעיקר נוחות ומונעים שפשושפים, גרביים בעלי טכנולוגיית דריי פיט המסייעים לשמור על כף הרגל יבשה (בדומה לטכנולוגיית דרי פיט שניתן למצוא בבגדי ספורט) וכמו כן גרביים בעלי טכנולוגיית קומפרשןהמסייעים בשיפור זרימת הדם. לדברי הפיזיותרפיסטיתמאיה ברוק "מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך בעולם הספורט, משום שבזכות טכנולוגיית הקומפרשן פריט לבוש כמו גרביים בלבד יכול לסייע בשיפור ביצועים, עידוד התאוששות מהירה ואפילו במניעת פציעות".


בעת גריבת הגרביים נוצרת תחושת לחץ קבועה על אזור הרגל אשר מגבירה את זרימת הדם בזמן אימון.  על-ידי הגברת זרימת הדם, השרירים מקבלים יותר חמצן בזמן הפעילות וכך מאגרי האנרגיה של הגוף ממשיכים להתחדש באופן רציף, הביצועים הופכים לטובים יותר וההתאוששות לאחר מאמץ הופכת למהירה יותר. בנוסף, הגברת זרימת הדם מעודדת שמירה של טמפרטורת גוף קבועה, וכך הגרביים הופכים אידיאלים לאימון בכל תנאי האקלים, גם בחום וגם בקור. מלבד יתרונות אלה, לגרביים עיצוב אנטומי מוקפד וייחודי המתפקד כמו "עור שני" עבור כף הרגל ומסייע בשיפור פרופריוספציה והיציבות העצמית, וכמו כן שלוש שכבות תמיכה המסייעות במניעת פציעות בזמן אימון. ככל שהגרביים גבוהים יותר, כך המתאמן חווה את אפקט הקומפרשן באופן מלא יותר בזמן אימון ולאחריו.


בימים אלה, משיקה חברת דין דיאגנוסטיקה בישראל את מותג ביגוד הספורט קומפרשן CEP, אחד ממותגי הספורט קומפרשן המובילים בעולם. גרבי הספורט מיועדים לנשים וגברים ומגיעים במגוון אורכים, מידות, דגמים וצבעים אופנתיים. בין הדגמים ניתן למצוא גרביים נמוכים (נסתרים), גרבי עקב (מעל קו הנעל), גרבי חצי (עד אמצע השוק), גרביים גבוהים (גובה ברך) וכמו כן שרוולי קומפרשן לשוקיים בצבעים מרהיבים כמו צהוב, כחול, אדום ועוד.מחירי גרבי ספורט לצרכן: החל מ- 77 שח לגרביים נסתרים ועד 228 שח לגרבי ברך. 


את הגרביים ניתן להשיג בחנות האונליין דין סטור.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

NowTrendy@Instagram